Wyniki EJOI 2022

Stanisław Lada zdobył złoty medal na Europejskiej Olimpiadzie Informatycznej Juniorów 2022 zajmując wysokie, siódme miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. Srebrny medal wywalczył Jan Myszka, natomiast brązowy zdobyli Piotr Dybich oraz Magdalena Pawicka. Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników!

Zdjęcie reprezentacji Polski na zawody EJOI 2022

Reprezentacja Polski na zawodach Europejskiej Olimpiady Informatycznej Juniorów 2022 (fot. Szymon Łabiński).

Polskę na zawodach EJOI 2022 reprezentowali:

• Alex Basałaj - absolwent Szkoły Podstawowej nr 76 z Oddziałami Sportowymi we Wrocławiu
  • Piotr Dybich - uczeń 7 klasy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Orła Białego w Strzyżowie
  • Mateusz Jurach - absolwent Szkoły Podstawowej nr 76 z Oddziałami Sportowymi we Wrocławiu
  • Marek Kazimierczak - absolwent Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 92 w Warszawie
  • Stanisław Lada - absolwent Prywatnej Szkoły Podstawowej im. Zofii i Jędrzeja Moraczewskich w Warszawie
  • Jan Myszka - absolwent Szkoły Podstawowej nr 76 z Oddziałami Sportowymi we Wrocławiu
  • Magdalena Pawicka - absolwentka Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mariusza Zaruskiego we Wrocławiu
  • Karol Żeleźnik - absolwent Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mariusza Zaruskiego we Wrocławiu

Przewodniczącym polskiej reprezentacji był Karol Pokorski, wiceprzewodniczącym dr Cezary Obczyński, opiekunem zawodników - Tomasz Kwiatkowski.

Chcielibyśmy bardzo podziękować płockiej filii Politechniki Warszawskiej, Liceum Ogólnokształcącemu im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku oraz Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu w Płocku za wsparcie udzielone reprezentacji. Szczególne podziękowania należą się pani Małgorzacie Szymczak za oprowadzenie zawodników i zawodniczek po Starym Mieście w Płocku oraz po najstarszym liceum w Polsce.

Pełne wyniki zawodów: https://ejoi2022.eolymp.space/s/results.

Zdjęcie reprezentacji w wyższej rozdzielczości: ejoi22-zdjecie.jpg.